تماس با عظیم قیچی ساز

Sponsors

 

حامیان مالی

 

saman.png (200×200)

 

 

    

 

 

کاش شفيع کوهنوردي بيشتر پخش مي‌کرد

 
چه بپذيريم و چه نپذيريم، فوتبال به خانه هاي مردم راه پيدا کرده و حالا تبديل به يکي از مهم ترين سرگرمي هاي مردم شده، اما بايد پذيرفت کيفيت اين رشته جذاب در کشورمان به شدت رو به نزول است.
به گزارش رادنيوز، همان گونه که مستحضر هستيد جمعه گذشته و ساعاتي پيش از ديدار حساس داربي پايتخت، بخشي از برنامه قديمي و نوستالوژيک ورزش و مردم به پخش تصاويري از رشته جذاب کوهنوردي اختصاص يافت.
اگرچه ديدن تصاوير صعود کوهنوردان و سنگ نوردان ايراني به قلل مرتفع جهان و برج خوفناک ترانگو مايه مباهات و غرور آفرين بود، منتهاي مراتب عده قليلي از دوستان همواره منتقد(!) گلايه کردند که چرا بهرام شفيع، مجري و تهيه کننده باتجربه ورزش و مردم در روز داربي قسمتي از برنامه اش را به جاي بازي استقلال و پرسپوليس، به کوهنوردي اختصاص داده است؟
در همين راستا شنيديم بروز برخي اتفاقات ناخواسته که امري طبيعي در برنامه هاي زنده تلويزيوني به شمار مي رود باعث تغييراتي در کنداکتور برنامه جمعه گذشته ورزش و مردم شد و...
اما با ديدن يک داربي کم رمق و بي حال و نمايش ضعيف بازيکنان دو تيم (به ويژه استقلالي ها) با خود گفتيم که اي کاش بهرام شفيع اصلا درباره بازي استقلال و پرسپوليس حرفي نمي زد و تمام و کمال برنامه اش را در اختيار کوهنوردان موفق و پرافتخار مي گذاشت.
شايد کمتر کسي مي داند اما عظيم قيچي ساز، مهمان روز جمعه برنامه ورزش و مردم يکي از نوابغ رشته کوهنوردي به شمار مي رود که تاکنون 10 قله بالاي 8 هزار متري را در دنيا فتح کرده است.
بنا بر گواه آمار چنانچه اين کوهنورد شايسته ايراني بتواند چهار قله بالاي 8 هزار متر ديگر را بپيمايد، آنگاه جزو 29 کوهنورد دنيا محسوب مي شود که توانسته چنين رکورد محيرالعقولي را بر جاي بگذارد.
همچنين حسن گرامي ديگر سنگنورد حاضر در برنامه قبلي ورزش و مردم نيز به همراه سه هم تيمي ايراني اش تنها ورزشکاران مسلماني در جهان به حساب مي آيند که توانسته اند بر فراز برج تانگو بايستند.
وقتي شنيديم اين دو قهرمان با چه شرايطي و با وجود غرولند مديران محل کار خودشان چنين افتخارات بزرگي را کسب کرده اند، به احترام آنها کلاه از سر برداشتيم. اينها کجا هستند و فوتباليست هاي بي‌هنر داربي کجا؟
با مشاهده آنچه که ساعاتي قبل از داربي و ساعاتي پس از داربي گذشت، نه تنها به انتخاب مهمانان از سوي بهرام شفيع تبريک مي گوييم، بلکه تصور مي کنيم چه خوب مي‌شد اين مجري قديمي و
باسابقه تمام وقت برنامه اش را به قهرمانان واقعي کوهنوردي اختصاص مي داد تا اينکه تصاويري تکراري و کسل کننده از قهرمانان بدلي اين فوتبال ببينيم.
 
عکس از:کوهنوشت